W okręgu wyborczym nr 3 w miejscowości Trzebież odbędą się ponowne wybory do Rady Miejskiej w Policach. Powód? Jedna z kandydatek „zapomniała” zgłosić jazdę na „podwójnym gazie” jeszcze w trakcie trwania kampanii. A ponieważ została wybrana, więc podatnicy będą musieli teraz pokryć koszty ponownych wyborów w tym okręgu.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: "Krótka pamięć radnej GRYF-a"

Jak donosi „Dziennik Policki” do zdarzenia doszło w Policach 21 października 2014 roku. Wówczas to kandydatka Wspólnoty Samorządowej GRYF XXI została zatrzymana do rutynowej kontroli drogowej. Miała w wydychanym powietrzu 1,8 promila.

W rozmowie z „Kurierem Szczecińskim” Iwona S. (bo o niej mowa) przyznała, że „jest bardzo chora i choroba może być przyczyną takiej reakcji na niewielką ilość alkoholu”. Dodała także, że sam burmistrz (jeszcze przed wyborami) ją prosił „żeby już nie robić zamieszania”.

Według ustaleń „Magazynu Polickiego” radna Iwona S. zrezygnowała z mandatu 23 grudnia 2014 roku. Tym samym do końca marca 2015 roku powinniśmy poznać nowy termin ponownych wyborów w okręgu nr 3 w miejscowości Trzebież.

Przypomnijmy, że w wyborach (które odbyły się 16 listopada 2014 roku) kandydatka Wspólnoty Samorządowej GRYF XXI otrzymała 437 głosów. Drugi w tej klasyfikacji był Mieczysław Karpiszyn (175 głosów), trzeci Tadeusz Stawarz (71 głosów), a czwarty Piotr Piórkowski (60 głosów).

PBC