Rozpowszechniany wśród radnych (w trakcie sesji) roboczy projekt zakładający podwyżkę diet radnych o 100%, to PRYWATNA INICJATYWA radnej Platformy Obywatelskiej Jadwigi Molendy. Tak orzekł (25 czerwca) w wydanym uzasadnieniu do wyroku Sąd Rejonowy w Szczecinie (Wydział Karny w Policach). Uznał tym samym „wersję” Przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach Grzegorza Ufniarza za wiarygodną orzekając, że ten o niczym nie wiedział i za nic w tej sprawie nie odpowiada (jak sugerował autor „spornego” artykułu). 

Wniosek jest jeden: auto artykułu Adam Wosik jest winny i musi zasilić konto Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Wyrok jest nieprawomocny i z odwołania od niego autor „spornej” publikacji zapewne skorzysta. 

Redakcja portalu Police Bez Cenzury przygotowuje obszerny materiał w tej sprawie. Postawimy w nim wiele pytań … między innymi o to, dlaczego politycy lokalnej polickiej Platformy Obywatelskiej przez ponad rok ukrywali przed opinią publiczną fakt, że to ich działaczka chciała o 100% podwyżki diet radnych (zaledwie po miesiącu pracy w radzie). 

Adam Wosik