Rankingi nie kłamią: POLICE są najgorszym miastem w Polsce pod względem rozwoju mieszkaniowego. Dane te ujawnił portal rynekpierwotny.pl. Wynika z nich, że na 218 badanych miast jesteśmy na … 218 miejscu, czyli na OSTATNIM! Figurujemy obok wielu innych, które (jak opisują to autorzy rankingu) „zwykle rozbudowywały się na fali PRL-owskiej industrializacji”. I na tym etapie utknęły. Pytanie: kto rządził Policami przez ostatnie lata? Kto doprowadził nas na to "zaszczytne" miejsce? Niestety staliśmy się pośmiewiskiem całego kraju ... 

A teraz szczegóły przeprowadzonej analizy … Ogólnopolski ranking warunków mieszkaniowych obejmuje miasta powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Powstał na bazie danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, a dotyczących wielkości zasobu mieszkaniowego danego miasta. Autorzy wzięli pod uwagę dwa wskaźniki - średnią liczbę mieszkań przypadających na 1.000 osób oraz średnią powierzchnię użytkową mieszkania (domu lub lokalu) w przeliczeniu na 1 osobę. 

Liderem rankingu jest Sopot … na 7. miejscu jest Józefów, na 10. miejscu Marki, na 26. miejscu Szczecina, a na 218. miejscu, czyli na ostatnim POLICE!

Adam Wosik

"WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GRYF POZDRAWIA POLICZAN"