Wizyta Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Wydziale Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Policach zakończona AKTEM OSKARŻENIA. To oznacza, że reprezentant Gminy Police w regatach Tall Ships Races 2017 trafi przed oblicze sądu. O co jest podejrzewany? O "złożenie obietnicy wręczenia korzyści majątkowej w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych w zamian za korzystną dla niego decyzję o zasponsorowaniu" oraz o "ukrywanie majątku przed wierzycielami".

O co w tym wszystkim chodzi? Zdaniem CBA i Prokuratury Cezary W. udał się do Grupy Azoty z ofertą sponsorowania jego udziału w regatach Tall Ships Races 2017. Tam miał złożyć propozycję korupcyjną, o którą jest podejrzewany. Pieniędzy na swoją wyprawę w Grupie Azoty co prawda nie dostał, ale ... dostał je za to w Wydziale Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Policach. I to prawie 90.000 złotych. W tej sprawie przesłuchiwana była już (przez CBA) naczelnik tego wydziału Kamila T. o czym (dziwnym trafem) żadne polickie media nie informują. Oj będzie się działo ...

OFICJALNY KOMUNIKAT PROKURATURY:

         "Wydział I do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Cezaremu W. O czyny z art. 296a § 2 kk w zw. z art. 12 kk i art. 300 § 2 kk.

Oskarżanemu zarzucono złożenie obietnicy wręczenia korzyści majątkowej w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych w zamian za korzystną dla niego decyzję o zasponsorowaniu przez Spółkę Skarbu Państwa udziału w regatach Tall Ships Races 2017 i Sydney Hobart 2017 oraz ukrycia składników majątku przed wierzycielami.

Za czyny zarzucone oskarżonemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności".

Adam Wosik