Burmistrz Polic Władysław Diakun publicznie skłamał? I piszemy to z pełną odpowiedzialnością, powołując się na oficjalną stronę internetową Urzędu Miejskiego w Policach oraz oficjalną stronę internetową polickiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. W ramach potwierdzenia naszych słów publikujemy video zamieszczone w sieci youtube przez … wydział propagandy samego zainteresowanego. Pytanie! Co na to „nabici w butelkę” policcy wyborcy i czy czasem nie mamy tu do czynienia jedynie z wierzchołkiem góry lodowej? 

A teraz szczegóły ... Opowieść o „wiarygodności” Władysława Diakuna sięga poniedziałku 24 kwietnia 2017 roku. Wówczas w Urzędzie Miejskim na spotkanie z dziennikarzami przybyło „trzech muszkieterów”, aby m.in. przekonywać opinię publiczną o konieczności przekształcenia Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w spółkę. Jak zapewniał wówczas Burmistrz Władysław Diakun ... żadnej Rady Nadzorczej NIE BĘDZIE!

 

 

Mijają tygodnie, a tu na oficjalnej stronie internetowej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach czytamy: 

Nadzór nad działalnością spółki sprawuje Rada Nadzorcza w składzie:

Barbara Olonko - Przewodniczący Rady Nadzorczej

Michał Olechnowicz - Członek Rady Nadzorczej

Janusz Zagórski - Członek Rady Nadzorczej

Przypomnijmy, że Burmistrz Władysław Diakun zarabia miesięcznie ponad 23 TYSIĄCE ZŁOTYCH (w tym 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH to emerytura). Ta kwota do czegoś zobowiązuje ... 

 

Burmistrz Polic Władysław Diakun informuje:

“W kwietniu 2017 r., kiedy podczas konferencji prasowej mówiłem o tym, że w spółce ZWiK nie musi być rady nadzorczej, trwały zlecone przeze mnie analizy prawne w kierunku znalezienia takiego właśnie rozwiązania. Moją intencją było bowiem, aby ZWiK jako spółka komunalna funkcjonował bez rady nadzorczej. Po wszechstronnym przeanalizowaniu wszystkich odnoszących się do przedmiotu sprawy ustaw okazało się jednak, że jest to niemożliwe. Stąd konieczność powołania Rady Nadzorczej. Postanowiłem jednak, że jej skład będzie minimalny - trzyosobowy. Zwracam przy tym uwagę, że osoby te zostały wybrane ze względów merytorycznych. Są to: naczelnik Wydziału Działalności Gospodarczej, któremu podlegają spółki gminne, Skarbnik Gminy i adwokat. Dobór tych kompetencji miał na celu wsparcie Spółki, zwłaszcza w początkowym okresie jej działalności, oraz pieczę Gminy nad jej prawidłowym funkcjonowaniem, zarówno pod względem prawnym i formalnym, jak i finansowym.”